• Kodeks Etyki

 • Porozumienie "Kurs na pracę"

 • Koalicja na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością

 • Łódzki Sejmik Osób Niepełnosprawnych
 • Aktualności
  03.02.2017 - Szkolenia organizowane przez Biuro Wolontariatu

  Nasze biuro wolontariatu CENTERKO zaprasza do udziału w szkoleniach związanych z wolontariatem.

  Szczegółowy plan szkoleń na rok 2017 znaleźć można pod adresem:

  http://wolontariat.org.pl/wp-content/uploads/harmonogram-szkole%C5%84-2017.pdf

   

  Serdecznie zachęcamy do udziału!


  12.05.2016 - "ZdrówEko" - zapraszamy do głosowania w Tesco!

  Zachęcamy wszystkich naszych sympatyków do głosowania na nasz projekt skierowany do grupy seniorów a także młodzieży pn. "ZdrówEko" :))

  Głosować można robiąc zakupy w wybranych sklepach Tesco (lista sklepów znajduje się pod adresem: http://pomagamy.tesco.pl/region/119/ ) w dn. 11.05 - 07.06.2016 - po zrobieniu zakupów otrzymujemy żeton uprawniający do głosowania.

  Jakie działania przewiduje projekt?

  Projekt zakłada działania w sferze kosmetyczno-ekologicznej w formie następujących warsztatów dla wolontariuszy-seniorów:

  1. Spotkanie „pucupucu” - kręcimy swoje mydła (sierpień). Prowadzący opowie i pokaże uczestnikom jak w domowych warunkach stworzyć tanie i niepowtarzalne mydło.

  2. Spotkanie „maziumaziu” - kręcimy swoje kremy (wrzesień). Uczestnicy warsztatów nauczą się, jak z naturalnych surowców stworzyć "mazidła" do codziennej pielęgnacji (kremy, balsamy, toniki, balsamy do ust). Na spotkanie zostaną zaproszone dwie doświadczone instruktorki, na co dzień produkujące zdrowe kosmetyki w dużym przedsiębiorstwie handlowym. Zaprezentują swoje umiejętności, opowiedzą na co zwrócić szczególną uwagę przy domowej produkcji kosmetyków.

  3. Spotkanie „pstrypstryk” - kręcimy swoje "światło" (październik). Uczestnicy nauczą się jak stworzyć świece, wykorzystując do tego to, co mamy w domu.

  4. Spotkanie „eko-wolo” - zbiórki ekologiczne (listopad). Warsztat dotyczący prawidłowej segregacji surowców wtórnych oraz bezpiecznej organizacji akcji wolontarystycznych, zw. z eko zbiórkami.

  Na każdych zajęciach przewidziany jest symboliczny poczęstunek, przygotowany przez uczestników ze zdrowych i ekologicznych produktów. Warsztaty zostaną poprzedzone działaniami promocyjnymi (lipiec) i podsumowane samodzielną organizacją akcji ekologicznej przez wolontariuszy (grudzień).

  Ponadto, rezultaty projektu zostaną zaprezentowane podczas uroczystej, corocznej Gali Wolontariatu z okazji Dnia Wolontariusza.

  Jakie będą korzyści z udziału w projekcie dla jego uczestników?

  Wiedza i umiejętności nabyte w ramach projektu pozwolą na wykorzystanie ich w przyszłości na warsztatach, akcjach i festiwalach wolontarystycznych oraz w zaciszu domowym. W ramach stoisk promocyjnych przygot. podczas wybranych wydarzeń, uczestnicy przygotują kąciki ekologiczne, promujące zdrowy styl życia. Zorganizowana zostanie również akcja społeczna w domu pomocy społecznej, zaaranżowana przez uczestników warsztatów (np. dzień piękności). Dzięki tym przedsięwzięciom wzrośnie zainteresowanie działaniami prozdrowotnymi oraz wypromowane zostanie stosowanie naturalnych kosmetyków – ekologicznych, antyalergicznych, a przede wszystkim tanich. Seniorzy, jako osoby doświadczone, cieszące się społecznym autorytetem, zachęcą do zmian swoich rówieśników, a także przedstawicieli młodszego pokolenia.

  Jakie korzyści dzięki projektowi odniesie lokalna społeczność? Jakie jest planowane zaangażowanie lokalnej społeczności?

  Warsztatowicze zdobędą wiedzę, jak w ekologiczny i ekonomiczny sposób o siebie dbać. Biorąc pod uwagę, że sytuacja finansowa emerytów nie pozwala im na zakup drogich i często nieskutecznych kosmetyków, jest to idealny projekt dla tej gr. Dodatkowo w przedsięwzięcie zostaną włączone młode os., które są źródłem ciekawych pomysłów i dużej dawki pozytywnej energii. Seniorzy, którzy często narzekają na nudę i „zdziadzenie” wyjdą z domu, spotkają nowych, ciekawych ludzi i zdobędą cenną wiedzę. Mimo tego, że coraz więcej mówi się o zbawiennym działaniu natury, wiele osób wciąż ślepo podąża za reklamami. Jest to też uświadamianie, zarówno seniorów jak i młodzieży, że można o siebie dbać tanio, naturalnie, efektywnie. Uczestnicy warsztatów zdobytą wiedzę i umiejętności będą mogli przekazać innym podczas działań, w których często biorą aktywny udział. Finalnym efektem projektu będzie zachęcenie innych do ekol. stylu życia oraz podejmowania wolontariatu na rzecz społeczności.

  Więcej informacji o projekcie uzyskać można mailując na adres: agnieszka@centerko.org lub dzwoniąc w godzinach popołudniowych pod nr 42 3070372

   

   



  12.05.2016 - "ZdrówEko" - zapraszamy do głosowania w Tesco!

  09.05.2016 - Zawarliśmy partnerstwo w firmą Freshmail Sp. z o.o.

  Firma Freshmail jest dostawcą usług internetowych a przede wszystkim systemu do obsługi korespondencji mailowej. Dzięki współpracy możemy korzystać z dostarczanych przez Freshmail usług w rozszerzonej wersji.

  Swoją drogą polecamy wszystkim ten prosty i intuicyjny w obsłudze system :)

  Więcej informacji na: freshmail.pl



  09.05.2016 - Zawarliśmy partnerstwo w firmą Freshmail Sp. z o.o.

  23.11.2015 - Wygraliśmy grant Tesco na akcję dla dzieci!

  W dn. 21 listopada w Tesco przy ul. Pojezierskiej odbyła się prezetacja dwóch najlepszych w woj. łódzkim projektów zgłoszonych na konkurs ogłoszony w ramach konkursu grantowego "Plebiscyt Sąsiedzki". 

  Dzięki głosom osób odwiedzających Pasaż Tesco nasz projekt wygrał i otrzymał dofinansowanie na realizację :-))

  Dziękujemy wszystkim osobom, które na nas głosowały!

  Już wkrótce poinformujemy o terminie realizacji naszego projektu "Śladami postaci z łódzkich bajek", w którego realizację włączyło się Studio Se-Ma-For.

  Wyniki konkursu można obejrzeć na stronie: http://www.pasaztesco.pl/grant/



  23.11.2015 - Wygraliśmy grant Tesco na akcję dla dzieci!

  16.11.2015 - CENTERKO na rzecz rodzin zastępczych - jest akcja!

  Kochani!

  Zapraszamy Was do zapoznania się z inicjatywą zespołu naszego Biura Wolontariatu, które stara się o środki na organizację projektu na rzecz dzieci z rodzin zastępczych.

  Projekt ten ma szansę na dofinansowanie od Tesco w ramach konkursu

  Potrzebe są jednak Wasze głosy, które oddać można przychodząc w sobotę 21 listopada 2015r. do Tesco w Łodzi przy ul. Pojezierskiej w godz. 12.00 - 18.00. My też tam będziemy!

  Zapraszamy!

  Poniżej szczegóły projektu:

   

   

  NAZWA PROJEKTU

  Gra miejska „Śladami postaci z łódzkich bajek”

   

  CEL PROJEKTU

  Głównym celem projektu jest aktywizacja dzieci z rodzin zastępczych i ich opiekunów oraz nawiązanie pozytywnych relacji z otoczeniem i wolontariuszami.

   

  Cele szczegółowe:

  -        nawiązanie nowych znajomości,

  -        otwarcie się na innych,

  -        oswojenie się z pracą w grupie,

  -        poznanie zabytków Łodzi,

  -        wstęp do wolontariatu.

   

  OPIS PROJEKTU

  Projekt będzie realizowany przez zespół Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”, działającego w Stowarzyszeniu „Pomost”, doświadczony w realizacji wydarzeń akcyjnych, animacyjnych i wolontariackich w ramach rodzicielstwa zastępczego.

   

  W projekcie weźmie udział 30 beneficjentów podzielonych na 6 grup, w skład których będą wchodziły rodziny zastępcze (dzieci i rodzice), wolontariusze RCW.

   

  Zadanie rozpocznie się w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost”, w którym będzie miało miejsce wspólne zapoznanie się uczestników oraz krótka prezentacja zasad i celu projektu. Następnie   zostaną oni podzieleni na 6 drużyn i otrzymają instrukcję zadania w formie gry miejskiej. Miejscem docelowym jest Muzeum Animacji Se-ma-for. Tam na dzieci będzie czekać nagroda w postaci zwiedzania muzeum, kina, warsztatów filmowych oraz drobnego poczęstunku.

  Aby, jednak, dojść do celu trzeba będzie znaleźć tropy, wskazówki, jak i gdzie się kierować. Każda z drużyn otrzyma mapkę do miejsca (z tymi samymi punktami, lecz inną trasą), w którym ukryta będzie zagadka z podpowiedzią co należy dalej zrobić, aby dotrzeć do celu. Każdy zespół musi ze sobą współpracować, może korzystać ze wsparcia i wiedzy wolontariuszy oraz napotkanych po drodze przechodniów (zadania będą miały charakter interaktywny).

  Wskazówki będą ukryte na Bajkowym Szlaku (projekt, w ramach którego tworzony jest rodzinny szlak turystyczny po mieście Łodzi śladami małych pomników przedstawiających postaci z seriali dla dzieci i filmów Studia Małych Form Filmowych Se-ma-for.)

  Kolejnym i ostatnim miejscem, w którym drużyny znajdą trop, będzie Pasaż Tesco w Galerii Łódzkiej. Drużyny będą musiały odszukać, wcześniej już widzianych i przebranych za postacie z bajek, wolontariuszy ukrytych w sklepie. Każda drużyna będzie miała swoją postać, która udzieli wskazówki jak dostać się do Se-ma-fo-ra.

   

  Wygrywa ta drużyna, która najszybciej rozwiąże zagadkę i dotrze do muzeum.

   

  SPONSOR PROJEKTU

  Pasaż Tesco

  http://www.pasaztesco.pl/grant/

   

   


  02.04.2015 - Rusza Akademia Wolontariatu Seniora II

  Startuje Akademia Wolontariatu Seniora II - zapraszamy:

  -> 24.04 - godz. 12.00: trening dla instruktorów
  -> 27.04 - godz. 11.00: spotkanie organizacyjne dla seniorów

  Szczegóły w mailach. Zgłoszenia przyjmuje p. Aneta Grzyb (aneta@centerko.org) lub p. Małgorzata Janiak (gosia@centerko.org), tel.: 42 3070372, 513102508.

  Wkrótce więcej informacji na stronie www.wolontariat-seniorow.niesforny.pl


  03.02.2015 - Podsumowanie Akademii Wolontariatu Seniora 2014

  Na stronie http://www.wolontariat-seniorow.niesforny.pl/aktualnosci.html można obejrzeć i poczytać ulotkę podsumowującą "Akademię Wolontariatu Seniora", która odbywała się w okresie 01.05.2014 do 31.12.2014.

  Zachęcamy do obejrzenia - jest mnóstwo świetnych zdjęć!


  Gala Wolontariatu 05.12.2014, godz. 17.00

  Już po raz siódmy Regionalne Centrum Wolontariatu "CENTERKO" zaprasza na łódzką Galę Wolontariatu. Uroczystość odbędzie się w dn. 05.12 br. o godz. 17.00 w Akademickim Ośrodku Inicjatyw Artystycznych przy ul. Zachodniej 54/56. Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie regionalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu" oraz uhonorowanie najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu wraz z symbolicznym wręczeniem upominków dla najaktywniejszych działaczy tego roku.

  W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów, m.in. grupy Rock Star Music, Danieli Zabłockiej i Karoliny Sawickiej, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników.

  Na imprezę zapraszamy wszystkich tych, którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencję ich życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!!

  "Łyżka strawy" w postaci łakoci, samodzielnie upieczonego ciasta, bądź pysznego napoju, mile widziana :-)

  Na afterparty udamy się do Kina Bodo o godz. 20.30.

   


  03.03.2014 - Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu 16-17.04.2014
  W dn. 16 - 17.04.2014 odbędzie się VIII już edycja organizowanego przez Biuro Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej CENTERKO szkolenia dla przyszłych koordynatorów wolontariatu. Zapraszamy przedstawicieli organizacji, instytucji, urzędów oraz nauczycieli i pedagogów z gimnazjów, liceów i szkół zawodowych chcących profesjonalnie organizować wolontariat w swojej placówce.
   
  Warsztaty poprowadzi Magdalena Korczyk-Waszak - współzałożycielka Regionalnego Centrum Wolontariatu w Łodzi
   
  Szkolenie składające się z dwóch części odbędzie się w dniach:

  16.04.2014, godz. 09:00 – 17:00, MODUŁ I
  17.04.2014, godz. 09:00 – 17:00, MODUŁ II

  Szczegóły w załącznikach oraz na stronie: http://lodzkie.ngo.pl/wiadomosc/963753.html

  Zgłoszenia do dn. 07.04 br. przyjmuje p. Mariusz Kołodziejski, tel.: 42 3070372, 513102508, e-mail: kontakt@centerko.org
   
  W załączeniu szczegółowy program szkolenia oraz formularz zgłoszeniowy.


  03.03.2014 - Szkolenie dla koordynatorów wolontariatu 16-17.04.2014



  10.05.2012 - Strona internetowa projektu unijnego

  Zapraszamy do odwiedzania storny internetowej realizowanego obecnie unijnego projektu innowacyjnego "Wolontariat jako narzędzie aktywnej integracji osób chorujących psychicznie", gdzie znajdują się wszytskie informacje o projekcie a także bieżące aktualności.

  Adres strony: www.wolontariat-integracja.org



  10.05.2012 - Strona internetowa projektu unijnego

  Strony: 1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12   13   Następna 

 • Portal Medycyna Praktyczna

 • FreshMail

 • Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

 • Miasto Łódź

 • Instytut Spraw Obywatelskich

 • Stowarzyszenie Ja - Ty - My

 • Copyright © 2010-2011 by Sitedemia.pl      Aktualizacja strony finansowana jest ze środków PFRON